Kaarten vanaf nu verkrijgbaar
Met een spectaculaire openingsavond en de toevoeging van een aantal nieuwe namen, is de line-up van hét comedy festival nu compleet. BCCF brengt vanaf 11 juli Amsterdam weer volop aan het lachen, met onder andere Jelka van Houten, Roel en Jos Maalderink, Nino Wilkes en extra veel aandacht voor LGBTQ+ comedians.
Boom Chicago Comedy Festival heeft voor ieder wat wils, met een mix van Nederlandse en Engelse programmering: van improvisatie via stand-up tot cabaret, rap comedy en workshops.
Openingsavond
Op 11 juli wordt het BCCF feestelijk geopend met Music Improv Spectacular, onder leiding van Jelka van Houten. Haar verhalen zijn het startpunt voor geïmproviseerde scènes en liedjes, opgevoerd door de cast van Boom Chicago. De opbrengsten van deze avond gaan naar InterActing, een theaterschool voor jongeren met autisme, waar haar partner Henry van Loon ambassadeur van is.
Plakshot live
Roel en Jos Maalderink gooien hoge ogen met hun korte video’s in Plakshot, waarmee ze een scherp gevoel voor humor combineren met een nóg scherpere blik op de actualiteit. De democratie ligt onder vuur, het klimaat gaat naar de klote en dan weigert Jos ook nog de afwas te doen. Speciaal voor het BCCF brengen ze op 16 juli hun analyses en onderlinge strubbelingen naar het theater.
Nino Wilkes
In zijn boek Ballenjongen liet Nino Wilkes, afkomstig uit een bekende voetbalfamilie, zien hoe en waarom de voetbalwereld nog steeds zo met homoseksualiteit worstelt. In Nino shakes the room vertelt hij over zijn eigen ervaringen op dit vlak en de bizarre dingen die hij soms meemaakt in zijn leven als presentator/influencer. Hij wordt op het podium vergezeld door verschillende BN’ers, samen met Boom Chicago-acteurs en muzikanten worden hun anekdotes verwerkt in scènes en liedjes. Op 15 juli gaat de show op BCCF in première, daarna is hij iedere maand te zien in Boom Chicago met telkens andere gasten.
Queer nights
Bereid je voor op een levendige avond tijdens Laugh Out Proud, waarin op 13 juli diversiteit én de kracht van samen lachen wordt gevierd. Onder het thema ‘Summer Camp’ zien we onder andere stand-up, improv, drag queens en hysterische spelletjes.
Of maak op 14 juli in de show Wanted kennis met de wondere wereld van de Vlaamse Sederginne, oud-deelnemer van Drag Race Holland, en een van de grappigste queens die je ooit zult ontmoeten.
Bekijk het volledige programma via de website, met daarop onder andere ook Brendan Hunt (Ted Lasso), Rayen Panday, Lara Ricote, Mouthy Broads en nog veel meer grappigs.
Boom Chicago | Rozengracht 117, Amsterdam | www.boomchicago.nl