Warning: file_get_contents(/home/vhosts/theaterparadijs.nl/httpdocs/templates/system/css/system.css): Failed to open stream: No such file or directory in /home/vhosts/theaterparadijs.nl/httpdocs/plugins/system/route66pagespeed/lib/css.php on line 48
Summernights at the Movies – Part I


Robeco SummerNights 2016Door Amanda Hilhorst

Terwijl Maria Mendes in de Koorzaal de sterren van de hemel zingt, speelt het Orkest van Oosten de Grote Zaal van Het Concertgebouw plat. Deze twee totaal verschillende concerten tonen maar weer eens de kracht van de Robeco Summernights; er is daadwerkelijk voor ieder wat wils. Keuze te over in deze twee zomermaanden. Deze vrijdagavond staat niet alleen het Orkest van Oosten te stralen op het podium, na de pauze neemt Trilogy het publiek mee op reis door de filmmuziek. Een bijzondere avond in Het Concertgebouw is het gevolg.

Summernights at the Movies is een terugkerend onderdeel van de Summernights, twee avonden van de zomer staan in het teken van filmmuziek en als je vaker naar deze avonden geweest bent, dan merk je dat veel filmmuziek steeds weer terugkomt. Toch heeft elke avond zijn eigen sfeer en karakter. Deels natuurlijk bepaald door het orkest dat die avond speelt, maar ook door eventuele gasten en de gastspreker. Deze avond is Harry Piekema de presentator. Hij vertelt het publiek welke filmmuziek er gespeeld gaat worden en in sommige gevallen ook over zijn eigen herinneringen aan die film of muziek. 

Voor de pauze passeren onder andere Themes from 007, the Gladiator, Lord of the Rings en Pirates of the Carribean the revue.  Na de pauze betreden de solisten van vanavond het podium: Hrachya Avanesyan, Lorenzo Gatto & Yossif Ivanov. Deze internationaal geprezen violisten vormen sinds 2011 Trilogy en worden met groot applaus onthaald door het publiek. Samen met het orkest, of met zn drieën brengen ze onder andere muziek uit Once upon a time in the West, Saint-Saëns, Mission Impossible, Pulp Fiction en Carmen ten gehore. En hoewel er prachtig wordt gespeeld en het genieten is, ontbreekt na de pauze wel het muzikale geweld dat het orkest voor de pauze ten gehore bracht, waardoor het toch net allemaal iets minder krachtig is. Met wat meer balans hier tussen, was de avond iets beter tot zijn recht gekomen. Toch blijft filmmuziek altijd fijn om naar te luisteren. Met of zonder beelden; de muziek vertelt het verhaal. 

De tweede Summernights at the Movies vindt plaats op 19 augustus aanstaande. Dan zal het Noord Nederlands Orkest muziek spelen uit onder andere Jurassic Park,  E.T., Titanic en Forrest Gump. Mocht je erbij willen zijn; er zijn nog slechts een aantal kaarten te verkrijgen. Voor meer informatie en andere concerten kun je terecht op www.concertgebouw.nl