Warning: file_get_contents(/home/vhosts/theaterparadijs.nl/httpdocs/templates/system/css/system.css): Failed to open stream: No such file or directory in /home/vhosts/theaterparadijs.nl/httpdocs/plugins/system/route66pagespeed/lib/css.php on line 48
Column I aM: Een buurtsoap en een verlossend antwoord

Column I aM: Een buurtsoap en een verlossend antwoord

Ilse and Mabel, oftewel ‘I aM’. Twee meiden die elkaar gevonden hebben toen zij allebei hun eerste stappen zetten in de wereld van zingen, dansen en acteren. Ploeteren en soms hard onderuitgaan is hen niet vreemd, maar als je weet dat dit vak je passie is, sta je aan het einde van de rit altijd weer op. Keer op keer. Want naast dat Mabel en Ilse voor hun eigen plezier optreden, doen ze dat stiekem misschien nog wel meer voor dat van hun publiek. Hun stemmen bleken prachtig samen te klinken en hierdoor mensen diep te kunnen raken. Toen zij ook nog een pianist vonden die zich helemaal kon vinden in hun ideeën was het trio compleet en kon ‘I aM’ het podium op. Wat begon met een intiem optreden voor familie en vrienden en (huiskamer)concerten in verzorgingshuizen, ontwikkelt zich langzaam maar zeker verder tot meer….

Vorige maand lazen jullie over Buurtsoap ‘De Wasserette’ van Volksoperahuis waarin Ilse een gastrol zou gaan spelen. Deze week was het zover en op haar verjaardag was haar trouwe wederhelft erbij voor een berg support en felicitaties. Voor Ilse was het te gek om deze voorstelling te spelen en voor Mabel genieten om naar te kijken; tussen de buurtbewoners die hier jaar in jaar uit bijeenkomen om de levens met vele mooie momenten, maar eigenlijk vooral problemen van de vaste personages te volgen. De speelstijl sluit perfect aan op het publiek en dat werkt ontzettend op de lach! Genieten met een hoofdletter G!

ilse
We hebben jullie onlangs verteld over de subsidieaanvraag waar we mee bezig waren. We werden vrij lang in spanning gehouden, omdat de zomer ertussen zat, maar inmiddels hebben we het verlossende antwoord: de aanvraag heeft akkoord gekregen! Fantastisch nieuws! Dat betekent immers dat we op heel veel nieuwe plekken kunnen gaan zingen en dus weer een heleboel ouderen zullen gaan bereiken. Blij blij blij!

Momenteel zijn we bezig om concrete stappen te zetten om daar te komen. De verzorgingshuizen moeten benaderd worden. Hoe gaan we dit aanpakken? We willen ze een zo compleet mogelijk beeld geven van wat ze kunnen verwachten als ze ons boeken. Dus als het kan, brengen we persoonlijk een bezoekje om onszelf voor te stellen en nemen we beeldmateriaal mee van eerdere optredens. Zo kunnen ze alvast de sfeer proeven. We hebben inmiddels een ruim repertoire aan ‘liedjes uit de oude doos’, dus hierin kunnen we ook veel voor hen betekenen. Vaak weten de verzorgers precies welke liedjes goed in de smaak vallen bij hun bewoners, dus als we de mogelijkheid bieden om zelf invloed te hebben op de setlist, zou dat natuurlijk top zijn. 

ilse mabel

We laten de huizen in principe ook vrij in het kiezen van het perfecte moment voor ons optreden. Zo hebben sommigen graag een koffieconcert in de ochtend, terwijl anderen ons graag zouden ontvangen na het diner, zodat de ouderen daarna lekker kunnen gaan slapen. We proberen hierbij echt in te spelen op wat de huizen willen.

Dit klinkt nu wel heel gemakkelijk, maar dat is stiekem nog best een uitdaging voor onszelf. Ons werk met ‘I aM’, doen we niet fulltime, waardoor onze agenda’s totaal uiteenlopen en het eigenlijk heel moeilijk is om een moment te vinden waarop we allebei beschikbaar zijn. (Zo heeft de afspraak om al deze punten te gaan bespreken ook pas ruim een maand na het akkoord kunnen plaatsvinden.. oeps). En niet te vergeten onze pianist! Ook zijn agenda moet het toelaten.

Maar alle vertrouwen dat dat goed komt!
Volgende maand vertellen we (onder andere) over ons optreden bij een herdenkingsdienst. Fijne maand allemaal!

Liefs,

Ilse & Mabel a.k.a. ‘I aM’