Warning: file_get_contents(/home/vhosts/theaterparadijs.nl/httpdocs/templates/system/css/system.css): Failed to open stream: No such file or directory in /home/vhosts/theaterparadijs.nl/httpdocs/plugins/system/route66pagespeed/lib/css.php on line 53
Tafel van Vijf Muziektheater presenteert PROVO 2.0

Tafel van Vijf Muziektheater presenteert PROVO 2.0

Een voorstelling over de parallellen tussen actievoeren in de jaren ’60 en nu
Foto: Studio Polat

Tafel van Vijf Muziektheater presenteert dit voorjaar PROVO 2.0, een interactieve expositie en dynamische voorstelling met live muziek, geïnspireerd op de Provo jongerenprotestbeweging van de jaren ’60. PROVO 2.0 gaat op 27 maart in première in het Bijlmer Parktheater in Amsterdam en speelt tot en met juni 2025.

Heb ik bloed aan mijn handen?
In PROVO 2.0 volgen we het verhaal van Jasper, de fictieve kleinzoon van bekend Provolid Robert Jasper Grootveld, gespeeld door acteur Dalorim Wartes. Via sociale media voert hij ludieke acties tegen roken. Om aandacht te blijven genereren neemt Jasper zijn toevlucht tot steeds extremere acties. Totdat een actie uit de hand loopt en hij zich moet verantwoorden. Samen met het publiek gaat Jasper op zoek naar het antwoord op de vraag: wie heeft er bloed aan zijn handen?

Provo in relatie tot de huidige tijd
Het programma start met een interactieve expo waarin je via een Rebellen-Bingo informatie verzamelt over de Provo’s (1965-1967). De expo koppelt de historische acties van de protestbeweging aan het heden. Vervolgens ervaar je in de voorstelling de ethische dilemma’s bij je keuzes om acties te liken of niet. In spelvorm krijg je keuzes voorgelegd voor het voeren van acties om aandacht te trekken. Een vierkoppige liveband versterkt de voorstelling met dynamische muziek.

Voor meer informatie en ticket klik hier.